Učenici 8.a uključili se u Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Nakon što su se prisjetili gradiva sedmog razreda, lociranja izvora informacije, pronalaženja i vrednovanja informacije, učenici 8.a pokazali su danas na satu Informatike da su odlično ovladali tom tematikom. Uključili su se u obilježavanje dolazećeg Mjeseca hrvatske knjige i s učiteljicom Informatike Ninom Posarić i sa stručnim suradnikom knjižničarom Denisom Vincekom razgovarali o mrežnim mjestima na kojima se mogu pronaći informacije o planetu Zemlji te koje web-lokacije sadrže podatke o specifičnostima biljnog i životinjskog svijeta u Hrvatskoj. Potom su samostalno odgovorili na 15 online pitanja iz ovogodišnjega Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2020. koji nosi naziv Istraživači planeta. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 9. 2020.