Karla Bingula i Matija Mikulec uključili se u obilježavanje 30. godišnjice pada Berlinskog zida

Školski erasmusovci Karla Bingula i Matija Mikulec sudjelovali su pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka u lokalnoj aktivnosti u sklopu Međuškolskog partnerstva The Media. What next? u globalnoj kampanji "Želimo tvoj glas za Europu!" na poziv Povjerenstva za obilježavanje 30. obljetnice mirne revolucije i ujedinjenja Njemačke i Agencije za mobilnost i programe Europske unije. U svojim literarnim radovima kratkog formata od 1000 znakova na engleskom jeziku iznijeli su svoje mišljenje o tom povijesnom događaju koji je promijenio svijet i kakav to utjecaj ima na Europu, SAD, Rusiju i, naravno, Hrvatsku. Radovi koje su napisali i poslali Karla i Matija bit će objavljeni na mrežnoj stranici 2plus4 i uvršteni u instalaciju koja će biti prikazana na glavnim događajima u povodu obilježavanja Dana ujedinjenja Njemačke od 5. rujna do 4. listopada 2020. godine. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 8. 2020.