Maketa Airbusa 320 stigla u našu školu kao nagrada za snimljen spot

Iz Službe marketinga, kao nagrada za snimljen spot u povodu 30 godina nacionalne zrakoplovne kompanije Croatia Airlines, u našu je školsku knjižnicu stigla maketa Airbusa 320. Scenaristi nagrađenoga spota su Martin Kljak i Veronika Krsnik, u spotu su sudjelovali Matija Mikulec, Noa Emanuel Dominić (glumi mladog Matiju), licitarka Branka Šćuric, učiteljica Ankica Krajnik, 3.a razred i stjuardesa gđa Fištrović. Kameru potpisuje Tomo Valjak, za montažu su bili odgovorni Matija Mikulec i naš stalni vanjski suradnik Matija Varga, režiser je Tomo Valjak, a film je snimljen i pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka, koji je voditelj Multimedijske skupine naše škole, montiran u školskoj knjižnici u listopadu 2019. godine. Zanimljivosti o nastanku toga jednominutnog filma slobodnog stila moći ćete pročitati u Zlatarskim Iskricama broj 62. Veći dio scena u ovome filmu snimili su školski erasmusmovci pripremajući se za odlazak na Aktivnost učenja, poučavanja i osposobljavanja u Međuškolskom partnerstvu The Media. What next?  u Češku Republiku. U tom partnerstvu sudjeluje u sklopu programa Erasmus+ naša škola s partnerskim školama iz Poljske, Litve, Češke i Slovačke. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Karla Bingula, 8.a)

Slijeva: Matija Mikulec i Noa Emanuel Dominić koji u spotu glumi mladog Matiju te Tomo Valjak koje je spot snimio i režirao

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 7. 2020.