Inventivan uradak dvojice sudionika radijske radionice ovogodišnje Škole stvaralaštva Novigradsko proljeće

Zbog nastave na daljinu, ove godine u proljetnom je terminu Škola stvaralaštva Novigradsko proljeće održana u online obliku. Svi učenici koji su pozvani te hospitanti koje je odabrala Agencija za odgoj i obrazovanje zamoljeni su od voditelja radionica koje su trebali polaziti da daju svoj online prinos ovogodišnjoj neobičnoj online Školi. Polaznici radijske radionice Fran Rabuzin iz Osnovne škole Novi Marof i hospitant stručni suradnik knjižničar Denis Vincek iz Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar ispunili su svoj zadatak: snimili su i montirali čak 15-minutni intervju s voditeljem radijske radionice Srđanom Nogićem.
"Ne spava ni radijska… ne samo da ne spava, već vrlo inventivno, u nemogućnosti da u realnim okolnostima izvršavaju svoje zadatke, stvaraju izmišljene intervjue. Fran i Denis iskoristili su jedan davni intervju koji su vješto priredili za potrebe radionice. Ovaj razgovor se nikad nije dogodio", istaknuo je voditelj radionice Srđan Nogić, koji je bio "sugovornik" u tome razgovoru. Da, Fran je postavljao pitanja, a Srđanov glas bio je u odgovorima. Zbog odluke o zabrani kretanja, Fran Rabuzin i Denis Vincek nisu se uopće vidjeli sa Srđanom Nogićem, nisu se mogli niti uživo (Rabuzin i Vincek) vidjeti dok su pripremali razgovor, a nisu uopće niti s Nogićem telefonom proveli intervju. Ali, napravili su intervju, pokazavši kako mediji imaju veliku moć. Radijsku emisiju zajedno su montirali Fran Rabuzin i Denis Vincek. Razgovor možete poslušati na sljedećoj poveznici: http://www.novigradsko-proljece.com/web/2020/2020/04/04/ne-spava-ni-radijska/ Stručni suradnik knjižničar Denis Vincek pozvan je da u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje održi na temelju toga primjera predavanje o mogućnostima i opasnostima manipulacije u medijima. Na maloj fotografiji na vrhu ovoga teksta je Fran Rabuzin, osmaš iz Osnovne škole Novi Marof - u pripremi intervjua. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 4. 2020.