U sklopu projekta The Media. What next? snimili smo i samostalno montirali i radioigru za mlade

U sklopu programa Erasmus+ i našega Međuškolskog partnerstva The Media. What next?, koje provodimo s partnerskim školama iz Poljske, Litve, Češke i Slovačke, odlučili smo se okušati u još jednom radijskom ostvaraju - kao još jedan oblik lokalne aktivnosti. Dramatizirali smo i adaptirali roman Šutiranje glavom i prema sinopsisu koji smo napravili snimili smo radioigru za mlade. Sve su napravili učenici članovi školske Erasmus+ skupine uz učenike razreda učiteljice Ankice Krajnik. Glumio je i naš ravnatelj. Radioigru snimio je i montirao u programu Audacity Matija Mikulec, pripovjedačica je Karla Bingula, a urednik Tomo Valjak. Riječ je o ostvaraju koji traje 09:47, prvom takvom u povijesti naše škole. Mentor učenicima bio je Denis Vincek. Emisiju smo prijavili i na Smotru literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva te ju je Županijsko povjerenstvo izravno proslijedilo Državnom prosudbenom povjerenstvu za taj izraz. Nakon ocjene Državnog povjerenstva radiodramu ćemo postaviti ovdje. (Tomo Valjak, 8.a)

U školskoj knjižnici, koja je Erasmus+ kutak naše škole, Matija Mikulec snima pripovjedačicu Karlu Bingulu za radioigru za mlade Otmica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 2. 2020.

Upisi u srednje škole
Srednja škola Zlatar