Sutra je Dan ružičastih majica

Sutra, 26. veljače, obilježit ćemo Dan ružičastih majica. Ružičastom bojom reći ćemo odlučno NE nasilju među vršnjacima. Pink Shirt Day – Dan ružičastih majica tradicionalno se obilježava svake zadnje srijede u veljači. Začetnik ideje o obilježavanju ovog dana u Hrvatskoj je CEPN - Centar za edukaciju i prevenciju nasilja. Ideja je nastala u Kanadi, u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi kada je jedan dječak obukao ružičastu majicu u znak podrške svojoj bolesnoj majci. Iako je njegova gesta bila solidarna, samo zbog ružičaste majice dječak je bio izvrgnut uvredama i izrugivanju, a zatim i fizičkom nasilju svojih vršnjaka. Sljedećeg dana  brojni su učenici došli u školu u ružičastim majicama u znak podrške prijatelju, osuđujući na taj način vršnjačko nasilje. Budi i ti dio svjetske kampanje u borbi protiv nasilja među vršnjacima. Odjeni ružičasto i pokaži svoj stav! Klikni na opširnije za jednu fotografiju. (pedagoginja Vlatka Prpić)

objavio: Nina Posarić   datum: 25. 2. 2020.