Učenici 3.b u projektu Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Ove se godine naš razred s učiteljicom Marinom Sviben i stručnim suradnikom knjižničarom Denisom Vincekom uključio u projekt Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige čitajući knjigu Neprijatelj broj 1 autora Mate Lovraka. Cilj je projekta oživjeti jednu knjigu koja nije na popisu obavezne lektire i koju dugo nitko nije pročitao. Čitajući u razredu naglas pridružio nam se i naš ravnatelj Marijan Posarić, koji je s nama razgovarao o pročitanom i dojmovima ove knjige. S velikim zanimanjem i oduševljenjem slušali smo nastavak priče. Radnja je postala sve napetija, a ravnateljevo čitanje bilo nam je vrlo zanimljivo, a ponekad  i smiješno jer je kod čitanja promijenio visinu i boju glasa. Sljedeći sat došla nam je čitati naša stručna suradnica pedagoginja Vlatka Prpić. S nestrpljenjem smo je očekivali da nam pročita kako će priča završiti. Slušali smo s velikim zanimanjem jer smo očekivali rasplet priče. I, naravno, priča je završila baš kako smo željeli- Sretno! Milostiva se promijenila, a Zvonko je postao junak i Cvebin najbolji prijatelj. Našem projektu tu nije kraj. Imamo još mnogo posla, a knjigu ćemo predstaviti na završnici projekta koja će se održati u Zagrebu u kinu Tuškancu. Podsjetim, riječ je o devetom ciklusu toga nacionalnog projekta za poticanje čitanja koji je nastao u našoj školi; njegov je autor i voditelj naš knjižničar, a nositel naša škola. Fotografije naknadno... (Paula Pereglin, 3.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 2. 2020.