Predavanje za prvašiće o zubima i njezi usne šupljine

Danas je I.a razred posjetila medicinska sestra Marija Kranjčec i održala predavanje učenicima o njezi zubi i higijeni usne šupljine "Pranje i njega zubi po modelu" u sklopu Zdravstvenog odgoja. Učenicima je bilo vrlo zanimljivo vidjeti model ljudskog zubala, a naš je Simon uspio prebrojiti sve zube na njemu: 32 zuba. Naučili smo razliku između mliječnih i trajnih zubi; što je zdravo, a što nezdravo za zube;, kako pravilno prati i četkati zube; kada treba zamijeniti staru četkicu novom; zašto treba ići zubaru i onda kada nas ništa ne boli… Osobito je bilo uzbudljivo pranje zubi uz pomoć modela - bilo je mnogo dobrovoljaca, ali i nekolicina onih koji su s pristojne udaljenosti gledali zubalo jer možda bi ih ipak moglo ugristi… Na kraju zanimljivog i poučnog susreta zahvalili smo sestri Mariji i poželjeli još sličnih susreta. U fotogaleriju dodano je 19 fotografija. (Blanka Sviben)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 1. 2020.

Upisi u srednje škole
Srednja škola Zlatar