Neprijatelj broj 1 u 3.b razredu

Ove se godine naš razred uključio u projekt Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige. S našom učiteljicom Marinom Sviben došli smo u školsku knjižnicu kako bismo odabrali knjigu koju ćemo ove školske godine čitati u projektu. Dvojili smo između nekoliko naslova pa nam je knjižničar ispričao dio sadržaja svake knjige. Nakon toga mi učenici izabrali smo glasanjem knjigu Mate Lovraka Neprijatelj broj 1. Posudili smo knjigu i krenuli u razredu s čitanjem naglas. Prve rečenice pročitala nam je naša učiteljica Marina. Odmah su nam se svidjeli svi likovi, osim Milostive. S čitanjem naglas nastavila je pomoćnica u nastavi Josipa Đurđević Šarkanj. Radnja je bila sve napetija, a nas je zanimao najviše Cveba. Nećemo vam sve otkriti. Ni mi još ne znamo kako će se sve to završiti. Čitala nam je i učiteljica iz drugog razreda Valentina Labaš kojoj se, vidjeli smo, knjiga odmah svidjela. Očekujemo još gostiju koji će nam čitati knjigu naglas jer naš projekt traje cijelu školsku godinu. Planiramo i likove naslikati, a s učenicima iz Multimedijske skupine snimit ćemo film u kojemu ćemo mi biti glumci. Znamo da nas čeka mnogo posla, ali nas čitanje veseli i radujemo se tomu što ćemo naš ostvaraj prikazati u Zagrebu pred učenicima iz cijele Hrvatske. Fotografije će biti dodane naknadno. (Ema Tretinjak, 3.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 11. 2019.