Učenici uživali u Plesnoj haljini žutog maslačka

Učenici nižih razreda naše škole danas su uživali u kazališnoj predstavi Plesna haljina žutog maslačka koju su prema poetskoj bajci Sunčane Škrinjarić u našoj školi uprizorili glumci Kazališta Prijatelj. Riječ je o klasiku dječje književnosti koji je prvi put, kao slikovnica, izdan 1963. godine. Prelijepa bajka Sunčane Škrinjarić upućuje djecu na to da druge ne smijemo prosuđivati na temelju vanjskog izgleda ili ljepote odjeće. I jedno i drugo prolazno je, a dobrota i pomoć često dolaze od onih koji nisu ni lijepi ni bogati. Prikazivanje predstave u Osnovnoj školi Ante Kovačića Zlatar sufinanciralo je Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića Zlatar. Klikni na opširnije za više fotografija. (Denis Vincek, Anita Petanjek-Macan)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 10. 2019.