Petero naših učenika u sklopu programa Erasmus+ boravilo u Češkoj

Učenici Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar Matija Mikulec, Vida Srebačić, Tomo Valjak, Veronika Krsnik i Karla Bingula boravili su od 6. do 13. listopada u sklopu projekta The Media. What next? u Novem Mestu nad Metuji u Češkoj. Riječ je o planiranoj aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja koja je financirana sredstvima programa Erasmus+ u sklopu međuškolskog partnerstva u kojemu naša škola sudjeluje sa školama iz Češke, Slovačke, Poljske i Litve. Projekt traje dvije godine, a uz lokalne aktivnosti koje se provode u svakoj školi, ciljevi projekta ostvaruju se i na mobilnostima u inozemstvu, pa su tako u Češkoj učenici tjedan dana sa svojim vršnjacima aktivno sudjelovali u radionicama posvećenim časopisima: od GDPR-a preko fotoradionice do pisanja tekstova i njihova objavljivanja u obliku časopisa na mladima popularnoj društvenoj mreži Instagramu. Učenici su posjetili i Prag te u Globalnoj satelitskoj agenciji, tijelu Europske komisije koje ima središte u glavnom gradu Češke, sudjelovali u radionici o temi Galileo, navigacija i društvene mreže. Učenici su u Novem Mestu nad Metuji bili smješteni kod vršnjaka u obiteljima, predstavili su domaćinima našu školu, Zlatar i Republiku Hrvatsku, a stečene kompetencije prenijet će svojim vršnjacima u lokalnim aktivnostima koje se u zlatarskoj školi redovito održavaju u Erasmus+ kutku svaki tjedan. U pratnji su bili ravnatelj Marijan Posarić i školski projektni koordinator za Erasmus+ Denis Vincek. Klikni na opširnije za 30-ak fotografija. (ravnatelj Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 10. 2019.