Posjetili smo 8. Znanstveni piknik

U petak, 27. rujna 2019. godine učenici naše škole posjetili su 8. Znanstveni piknik.
Riječ je o najvećoj manifestaciji popularizacije znanosti u Hrvatskoj koji se po prvi puta održao u perivoju dvorca Stubički Golubovec u Donjoj Stubici. Manifestaciju je organizirala Udruga Profesor Baltazar, Krapinsko-zagorska županija, Grad Donja Stubica, Institut Ruđer Bošković i CARNET, uz visoko pokroviteljstvo Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja i Grada
Zagreba.

Na štandovima sedamdesetak izlagača – udruga, instituta, fakulteta, osnovnih i srednjih škola, predstavilo je svoje projekte iz područja znanosti, informatike, kemije, prirode, mehanike, umjetnosti i kulture, a naši učenici su se mogli okušati u raznim pokusima, naučiti mnoge nove informacije, proučiti brojne mehaničke izume i još mnogo toga.

Jedna od mnogobrojnih aktivnosti učenika bilo je i sudjelovanje na radionici Hrvatske zajednice tehničke kulture gdje su sami učili kako izraditi elektroničku značku i raketu koju su s veseljem ponijeli kući.
Ovu manifestaciju posjetilo je 24 učenika naše škole (5.-8. razred), a u pratnji su bile učiteljica biologije Martina Kurečić Mijatović i psihologinja Katarina Biondić Kaštela. (Katarina Biondić Kaštela)

objavio: Nina Posarić   datum: 9. 10. 2019.