Najava projekta "Škole za Afriku"

Za mnogu djecu svijeta kvalitetno obrazovanje je još nedostižan san. Velik broj djece ili uopće ne ide u školu ili je kvaliteta njihova školovanja jako loša. Znamo da bez osnovnog obrazovanja djeca uglavnom ostaju bez mogućnosti promjene i poboljšanja načina života te postaju dio začaranoga kruga u kojemu prevladavaju glad, bolesti i opće siromaštvo. Ali ne mora biti tako… Ponosni smo na to što i naša škola već niz godina sudjeluje u projektu "Škole za Afriku", tj. u prikupljanju novca za pružanje podrške gradnji škola i bolje budućnosti za djecu afričkoga kontinenta. Ove godine projekt provodimo u svibnju, a zaključujemo ga u petak, 24. svibnja, prigodnom prodajnom izložbom predmeta koje izrađuju vrijedne ruke naših učenika. Time ujedno obilježavamo Međunarodni dan kulturne raznolikosti (21. svibnja) i Svjetski dan Afrike (25. svibnja). Učenici i djelatnici škole mogu se također uključiti u projekt darujući novčani prilog u razredne kućice-školice. Hvala svim učenicima i djelatnicima škole koji se radosno uključuju u aktivnosti vezane za projekt te posebno hvala svim roditeljima koji nas podržavaju u našim humanitarnim projektima. Ujedinjeni u dobru možemo mnogo toga postići! (vjeroučiteljice)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 5. 2019.