Kratkotrajne razmjene učenika u sklopu Erasmus+ projekta nastavljaju se – ovaj put u Litvu

Učenici naše škole otišli su 5. svibnja na razmjenu u Litvu. Leonardo Rihtarić, Partik Delija i Paula Sviben bili su smješteni u litavskim obiteljima. Tjedan je bio ispunjen različitim aktivnostima. Upoznali su znamenitosti i zanimljivosti Giedraičaija i okolnih mjesta. U sklopu teme projekta The Media. What next? učenici su u Litvi učili o reklamama koje svakodnevno vidimo na TV-u i svim medijima, o njihovu nastajanju, a zadatak koji su učenici morali napraviti bio je izrada vlastite reklame s porukom vezanom uz društvene medije. Upravo društvena mreža Instagram poslužila im je za to. Leonardo, Patrik i Paula, svatko u svojoj skupini s vršnjacima iz drugih država, odnosno škola koje sudjeluju u projektu (Litva, Slovačka, Poljska, Češka i Hrvatska) napravili su reklame u obliku priča na Instagramu koje su dobile odlične ocjene. Dojmio ih se i put u glavni grad Vilnius, čije su znamenitosti najbolje upoznali tijekom organizirane ture autobusom. Naravno, obnovili su starija prijateljstva, a i stekli nova među vršnjacima iz Litve, Slovačke, Poljske i Češke te poboljšali svoj engleski. Ova kratkotrajna razmjena učenika trajala je, sukladno projektu, pet dana, a u pratnji bili su školski projektni koordinator, a to je naš stručni suradnik knjižničar Denis Vincek te učitelj Andrija Kiseljak. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Paula Sviben, 8.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 5. 2019.