Dan otvorenih vrata u povodu Uskrsa

U našoj je školi 17. travnja održan Dan otvorenih vrata. Tema dana bio je najveći kršćanski blagdan - Uskrs. U pripremama za taj dan sudjelovali su svi učenici od prvog do četvrtog razreda, njihove učiteljice, vjeroučiteljice i učiteljica geografije. Učiteljice 1. b i 3. b razreda održale su radionice u kojima su djeca s roditeljima ukrašavala pisanice i kaširala zečiće. Učionice su taj dan bile uređene kao izložbeni prostor u kojemu su učenici izložili svoje radove. Oslikavali su pisanice različitim tehnikama, kaširali plastične boce, prikazali  običaje Velikoga tjedna i uspomene baka i djedova u proljetno vrijeme. Klikni na opširnije za nastavak.

Taj dan započeli smo kratkim programom u našoj sportskoj dvorani. U programu sudjelovali su recitatori Vjeronaučne skupine, Mali kreativci (učenici 1. a razreda) i folklorna skupina Cvrgudan (učenici 3. b razreda). Recitatore je uvježbala vjeroučiteljica Andreja Jurki. Mali kreativci izveli su igrokaz Isusova visibaba. Njihova je voditeljica Silvija Adanić. Na kraju su  članovi folklorne skupine Cvrgudan kroz dječju igru, ples i pjesmu predstavili narodni običaj Lepa moja pisana nedelja. Njihova je voditeljica Anita Petanjek Macan. Kroz program su nas vodile Vjera Posarić i Laura Naumovski, učenice 4. a razreda. Poslije priredbe roditelji i gosti razgledali su učionice. Pokazali su veliki interes za učeničke radove te izrazili divljenje za njihov trud i zalaganje. Nakon razgledanja roditelji su se vratili u dvoranu na predavanje, a učenici su sa svojim učiteljicama u učionicama gledali animirane filmove o temi Uskrsa. Tema predavanja za roditelje bila je obiteljski odgoj i vjera. Predavanje je održao Krešimir Miletić, dipl. socijalni radnik. Prilikom predstavljanja istaknuo je da ima petero djece i da sam proživljava sve ono o čemu će govoriti u predavanju. Dao je roditeljima neke smjernice u odgoju i upozorio ih na pogreške koje svakodnevno čine te savjete kako ih mogu ispraviti. Dan otvorenih vrata završio je čestitkom koju je uputio naš ravnatelj mnogobrojnim roditeljima i gostima. Potom su se svi u predvorju škole zasladili kolačima koje su pripremili vrijedni roditelji. U holu škole na uskrsnom štandu bile su izložene različite pisanice, čestitke i križići koje su izradile vrijedne ruke naših učenika i njihovih učiteljica pa su naši gosti i roditelji mogli kućama ponijeti malu uspomenu na taj prekrasni dan pun ljubavi i zajedništva. (Silvija Adanić)

objavio: Nina Posarić   datum: 18. 4. 2019.