Učenici naše škole u dva novinarska izraza sudjelovali na Državnoj smotri LiDraNo 2019. u Šibeniku

Učenici naše škole Leonardo Rihtarić i Karlo Sviben sudjelovali su ove godine na Državnoj smotri LiDraNo u Šibeniku. Leonardo je sudjelovao kao urednik školskog lista Zlatarske Iskrice za koji je Državno povjerenstvo istaknulo kako je riječ o superiornom listu u kategoriji osnovnoškolskih listova te da mu nisu mogli naći ni jednu zamjerku. Dodatna pohvala Državnog povjerenstva našemu listu je i to što su istaknuli da se od 15 pozvanih listova na Državnu smotru samo Zlatarske Iskrice i Draško grafički oblikuju i dizajniraju u školi, dok prijelom i dizajn ostalih listova rade profesionalni dizajneri. Leonardo je pred učenicima i njihovima mentorima predstavio Zlatarske Iskrice i ispričao kako one nastaju odgovarajući na brojna pitanja članice Državnog povjerenstva Anite Šojat. Karlo Sviben na Državnu je smotru pozvan sa svojim samostalnim novinarskim radom Gejma deset sati na dan, a tvrdi da nije ovisnik. Pred učenicima i njihovima mentorima Karlo je pročitao svoj uradak, a komentar Državnog povjerenstva bio je kako je riječ o zrelom ostvaraju jednog osmaša. Leonardov i Karlov mentor je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek, a ovo je prvi put u povijesti ne samo naše škole nego i Krapinsko-zagorske županije da su mali Zagorci na Državnoj smotri bili u čak dva novinarska izraza. I to obojica iz istog razreda – naše škole. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 2. 4. 2019.