Tomo Valjak prvak Hrvatske u alpskom skijanju

Proteklog su vikenda na Sljemenu održane posljednje ovosezonske utrke Prvenstva Hrvatske u slalomu i veleslalomu. Tomo Valjak, učenik sedmog razreda naše škole, okrunio je uspješnu sezonu titulom državnog prvaka u alpskom skijanju u kategoriji mlađih kadeta. Nakon deset natjecateljskih utrka naš je Tomo u ukupnom poretku osvojio ravno 900 bodova, ostavivši drugoplasiranog za 80 bodova. U petak je bio prvi u slalomu i veleslalomu te je tako u obje discipline zasebno osvojio naslove prvaka Hrvatske. Idućeg dana, u subotu, sudjelovao je u finalu  dječjeg CROski kupa i pobijedio u veleslalomu. Do kraja sezone očekuje ga još međunarodno natjecanje Pinocchio u Italiji. Tomi je ovo treći naslov državnog prvaka u karijeri. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Stjepan Škrlec)

objavio: Nina Posarić   datum: 25. 3. 2019.

Za sigurniji internet