Županijski LIK - rad Marije Merkaš predložen za Državnu smotru

Osnovna škola Oroslavje bila je 11. ožujka domaćin Županijske smotre iz likovne kulture LIK 2019. Izložba likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola postavljena je u oroslavskoj Gradskoj knjižnici. U kategoriji Likovna kultura na smotru je dostavljeno 107 radova iz 27 osnovnih škola naše županije. Među tri najbolja rada koji su predloženi za Državnu smotru je i rad Marije Merkaš, učenice 8.b razreda naše škole. Uz njezin rad, na izložbi je postavljen i rad naše osmašice Marije Preis. U konkurenciji za najbolja likovna ostvarenja na županijskom LIK-u bili su još radovi Ane Latin i Lucije Brčić. Mentor naših mladih umjetnica učitelj je likovne kulture Zvonko Šarčević. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 18. 3. 2019.