Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika

Ostvarivši odlične uspjehe na školskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika, naše su učenice sudjelovale na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika. Županijsko natjecanje iz hrvatskoga jezika održano je 13. ožujka 2019. u Osnovnoj školi Vladimira Nazora u Budinščini. Pod vodstvom mentorica Nevenke Šušljek i Nikoline Cvrtila na Natjecanju je sudjelovala jedna učenica sedmog razreda i čak pet učenica osmih razreda. Ponosni smo na naše učenice jer su ponovno ostvarile odlične rezultate. U Natjecanju učenika sedmih razreda naša je učenica Monika Stažnik (7. a) osvojila 2. mjesto. U Natjecanju učenika osmih razreda naše su osmašice postigle sljedeće rezultate: Lucija Brčić (8. a) 8. mjesto, Ana Latin (8. a) 5. mjesto, Marija Preis (8. a) 4. mjesto, Paula Sviben (8. a) 2. mjesto i Nika Rihtarić (8. a) 1. mjesto. Nadamo se da će učenice pokazati svoje znanje i na državnom Natjecanju iz hrvatskoga jezika. Osim samoga Natjecanja, za učenike natjecatelje i njihove mentore bio je pripremljen prigodan program u kojem su mogli uživati čekajući rezultate Natjecanja. Učenici su mogli kreativno iskoristiti slobodno vrijeme, a neki su obnovili stara ili stekli nova prijateljstva. Rezultati naših učenica samo su još jedan primjer brige o očuvanju i njegovanju hrvatskoga jezika u tjednu u kojem obilježavamo i Dane hrvatskoga jezika. Naše su učenice svojim primjerom potvrdile da se „hrvatski jezik voli znanjem“. (Nikolina Cvrtila)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 3. 2019.