Naši učenici najbolji na Gradskom natjecanju Crvenoga križa

Gradsko društvo Crvenoga križa Zlatar održalo je u subotu, 9. ožujka, Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenoga križa u pružanju prve pomoći u Srednjoj školi Zlatar. U kategoriji mladih nastupile su četiri ekipe iz Srednje škole Zlatar te jedna ekipa iz Srednje škole Konjščina. Ekipe pomlatka sudjelovale su iz osnovnih škola Belec, Lobor, Zlatar Bistrica i Zlatar. Prvo mjesto u kategoriji pomlatka osvojila je ekipa naše škole s 94,5 bodova od ukupno mogućih 120 bodova. Natjecateljsku pobjedničku ekipu pod nazivom MRKVICE čine učenice Valentina Sviben (8.a), koja je ujedno bila i vođa ekipe, Nikolina Pavić (8.a), Natalija Pavić (7.a), Iva Škreb (7.a) i Hana Preis (6.a) te zlatna rezerva - Lorena Pavić (8.a). Njihova je mentorica učiteljica prirode Ivana Zrinščak. Ekipa pomlatka iz Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar predstavljat će Gradsko društvo Crvenoga križa Zlatar na Međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Donjoj Stubici 6. travnja gdje će nastupiti prvoplasirane ekipe pomlatka i mladih iz Međimurske, Varaždinske i Krapinsko-zagorske županije. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Ivana Zrinščak)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 3. 2019.