Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

I ove smo godine polovinom listopada u našoj školi svečano proslavili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Roditelji, bake i djedovi pripremili su obilje domaćih slastica, kruha, peciva pa sve do različitih vrsta tradicionalnih kolača. Mnogo je truda i ljubavi uloženo u taj posao. Učenici predmetne nastave okupili su se tijekom velikog odmora u školskom predvorju. Prigodni program vodio je učenik 5.b razreda Dorijan Matejaš. Nakon pozdravne riječi ravnatelja škole Marijana Posarića školski je zbor, uz tamburašku pratnju, otpjevao nekoliko prigodnih pjesama. Učenice šestih razreda Helena Balić i Amalija Latin recitirale su pjesmice o kruhu, a Hana Petrović iz 7.b ispričala je Priču jesenskoga šešira. Potom je zlatarski župnik Dragutin Cerovečki blagoslovio kruh i sve one koji ga blaguju. Nakon blagoslova svi nazočni počastili su se kruhom i kolačima. Učenici poslijepodnevne smjene također su svečanom priredbom obilježili Dane kruha. Najprije su svojim nastupom sve okupljene oduševili maleni Zdravoljupci iz 1.a razreda, a potom su pjesmice o kruhu i plodovima zemlje krasnoslovili učenici Vjeronaučne skupine. Priredbu su svojim veselim plesovima okrunili naši mali folkloraši. Nakon zajedničke molitve i udijeljenog blagoslova svi su se osladili domaćim kruhom i kolačima. U fotogaleriju dodano je 46 fotografija. (ravnatelj Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 12. 2018.