Naša škola i dalje aktivna u programu Erasmus+

Naša škola i dalje aktivno sudjeluje u programu Erasmus+. Stručni suradnik knjižničar Denis Vincek uspješno je aplicirao na aktivnost transnacionalne suradnje (TCA) Inclusive education – a road to social inclusion i boravio je od 12. do 14. rujna na seminaru o toj temi u Bratislavi u Slovačkoj. Troškove puta, boravka i kotizacije pokrile su Agencija za mobilnost i programe Europske unije iz Hrvatske te slovačka Nacionalna agencija SAAIC. Naš se kolega kao sudionik tijekom seminara upoznao s načinom prijave aplikacije za strateška partnerstva u sklopu KA2 o temi socijalna inkluzija i uspostavio je kontakte s predstavnicima škola iz Finske, Velike Britanije, Slovačke, Španjolske i Portugala. Kolega se tako upoznao s obrazovnim sustavima drugih zemalja, ali i izazovima s kojima se ostale zemlje susreću prilikom socijalne inkluzije te je iznio naša iskustva. Dogovoren je nastavak suradnje i osmišljavanje zajedničkog projekta u koji će se moći uključiti svi učitelji i učenici. Škola će pravodobno organizirati dodatna predavanja kako bi se znanje prenijelo svim djelatnicima ako projekt čiji je koordinator Finska bude prihvaćen. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (ravnatelj Marijan Posarić)

Predstavnici potencijanih partnerskih škola u partnerstvu KA229 o socijalnoj inkluziji iz (slijeva) Španjolske, Hrvatske, Slovačke, Finske, Velike Britanije i Portugala

objavio: DENIS VINCEK   datum: 30. 9. 2018.