Izvješće s cjelodnevnog izleta područnih škola Donje Batine i Martinščine

U petak, 25. svibnja, učenici područnih škola Donje Batine i Martinščine bili su na cjelodnevnom izletu po Hrvatskom zagorju. Učenici su iz Donje Batine krenuli u 7:30, a iz Martinščine u 7:45 sati. U utvrdu Veliki Tabor stigli smo u 9 sati. Najprije smo doručkovali "iz torbe", a potom krenuli u obilazak dvorca uza stručno vodstvo. U 11 sati krenuli smo prema Kumrovcu gdje smo u 12:15 počeli s obilaskom muzeja na otvorenome. Nakon kraćeg odmora u 13:30 učenici i njihove učiteljice uputili su se prema Zelenjaku. Tu smo posjetili spomenik Lijepoj našoj, razgovarali o njegovoj povijesti i otpjevali himnu. Na ručak u restoran Zelenjak stigli smo u 14 sati. Iako je u planu bila igra na dječjem igralištu, jaka kiša s grmljavinom osujetila je planove pa su se djeca poigrala u sali restorana. U 16 sati uputili smo se prema Gornjoj Stubici. Iz autobusa smo izišli pred spomenikom Matiji Gupcu gdje su se djeca slikala; razgovarali smo o tome što znamo o Seljačkoj buni i Matiji Gupcu, a zatim smo pješice krenuli kroz perivoj u dvorac Oršić. Razgledali smo izložbu uza stručno vodstvo, a potom pojeli sladoled i poigrali se u dvorištu. Posjetili smo i Gupčevu lipu te spomenik Rudolfu Perešinu u središtu Gornje Stubice. Krenuli smo kući. U Martinščinu smo stigli u 20 sati, a u Donju Batinu u 20:15, umorni i puni dojmova. U fotogaleriju dodano je 27 fotografija. (Ana Marija Korpar, Đurđa Kostanjevečki, Valentina Lebić-Naumovski, Ljiljana Mutak)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 6. 2018.