Natjecanje u futsalu - peti i šesti razredi, dječaci

OŠ Ante Kovačića sudjelovala je 25. travnja na sportskom natjecanju iz futsala (mali nogomet). Ekipa ŠSK Sokol otputovala je u Gornje Jesenje na prvo kolo prvenstva petih i šestih razreda osnovnih škola Krapinsko–zagorske županije. U našoj su ekipi bili Patrik Kulji (5.b), Tomo Valjak, Igor Štahan, Vid Adanić, Matija Mikulec, David Bezak (6.a), Nikola Brčić i Antonio Rihtarić (6.b). U prvom kolu odigrali smo tri susreta: poraz protiv Gornje Stubice 0:3; pobjeda protiv Lobora 3:1 i pobjeda protiv A. Cesarca iz Krapine 2:1. Plasirali smo se u drugo kolo natjecanja. Ekipa Zlatara u istom je sastavu sudjelovala 14. svibnja u drugom kolu, održanom u Krapini. Pobijedili smo Radoboj 1:0 i Mihovljan 2:1, a izgubili od Oroslavja 0:5. Kao drugoplasirana ekipa skupine prošli smo u polufinale natjecanja. U Srednjoj školi Krapina igrali smo 15. svibnja polufinalnu utakmicu protiv Krapinskih Toplica. Izgubili smo 0:3 i propustili priliku igrati u finalu. U konačnom poretku (nema razigravanja) osvojili smo od 4. do 6. mjesta u Krapinsko–zagorskoj županiji. (Stjepan Škrlec)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 5. 2018.