Školski sportski klub na Prvenstvu županije

Osnovna škola Ante Kovačića sudjelovala je i ove školske godine na sportskom natjecanju iz futsala (mali nogomet). Ekipa Školskog sportskoga kluba Sokol otputovala je u Zabok na prvo kolo prvenstva sedmih i osmih razreda osnovnih škola Krapinsko–zagorske županije. Zlatarske nogometne zvijezde sudjelovale su u punom sastavu: Mihael Petrić, Mateo Raškaj (8.a), Damjan Bajsić, Jurica Hađar (8.b), Patrik Delija, Karlo Huljak, Leonardo Rihtarić, Karlo Sviben (7.b), Nikola Brčić, Antonio Rihtarić (6.b). Kako to vole reći naši profesionalni sportski reporteri, ždrijeb nas nije mazio i ušli smo u "skupinu smrti" s izrazitim favoritima - OŠ Zabok i OŠ Veliko Trgovišće. Naša ekipa pružila je dostojan otpor, no nismo uspjeli pobijediti. Prvu utakmicu izgubili smo od Velikog Trgovišća sa 7:2. Strijelci za našu ekipu bili su Damjan i Mihael. Zatim su igrali Zabok i Veliko Trgovišće. Zabok je pobijedio sa 3:2. Zadnju utakmicu igrali smo protiv Zaboka i izgubili 8:1. Počasni zgoditak postigao je Leonardo. Trener naših nogometaša bio je voditelj Školskog sportskoga kluba Stjepan Škrlec. U drugo kolo plasirale su se dvije prvoplasirane ekipe (Zabok i V. Trgovišće) dok je ekipa Zlatara ispala iz daljnjeg natjecanja. Za utjehu nam ostaje staro olimpijsko geslo: "Važno je sudjelovati!" (Stjepan Škrlec)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 1. 2018.