Učenici 8.a upalili drugu svijeću na adventskom vijencu

Učenici 8.a razreda s učiteljicom Tanjom Tomicom posjetili su školsku knjižnicu kako bi Luka Sviben i Matija Bingula upalili drugu svijeću na adventskom vijencu koji se nalazi u školskoj knjižnici. Učiteljica Tomica podsjetila je učenike na to da svjetlo svijeća označava dolazeće svjetlo Isusa. Adventske svijeće, izvorno crvene i bijele boje, upućuju na Isusovu žrtvu i pobjedu. Prema jednoj tradiciji, prva svijeća nazvana je prorokova svijeća, druga betlehemska, treća pastirska, a posljednja - svijeća anđela. Postupno paljenje svijeća znak je približavanja Božića. Budući da je bila riječ o satu Engleskog jezika, učenici su naučili da se advent na engleskom kaže Advent, adventski vijenac je Christmas wreath, a upaliti drugu svijeću na adventskom vijencu reklo bi se to light the second candel on the Christmas wreath. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 12. 2017.