U školskoj knjižnici upaljena prva adventska svijeća

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Mali knjižničari okupili su se danas u školskoj knjižnici sa svojom voditeljicom Tanjom Tomicom. Povod je bio paljenje prve adventske svijeće koju je upalio Sebastijan Drofenik Hamzić iz 5.b s Mateom Raškajem iz 8.a razreda. "Adventski vijenac plete se od zimzelenih grančica, ali tako da nema početka ni kraja što označuje vječnost. Umeću se četiri svijeće koje označuju četiri razdjelnice u ljudskog povijesti: stvaranje, utjelovljenje, otkupljenje i svršetak. Prve adventske nedjelje pali se prva svijeća i tako redom do Božića.", kazala je učiteljica Tanja Tomica. Adventski vijenac u školskoj su knjižnici izradili prošli tjedan učenici koji pohađaju Novinarsku skupinu, Male knjižničare, Fotografsku skupinu i Multimedijsku skupinu. Voditeljica Malih knjižničara Tanja Tomica pripremila je učenicima i iznenađenje: bombone i voćni biskvit! Uz te slastice, nakon paljenja svijeće, druženje je potrajalo uz razgovor o Božiću koji će nam brzo doći. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 12. 2017.