Nakon gotovo pola stoljeća teta Katica iz Martinščine otišla u zasluženu mirovinu

Na martinjsku nedjelju, 12. studenoga, u Područnoj školi Martinščini upriličena je oproštajna svečanost za našu dugogodišnju djelatnicu Katicu Grandavec koja je nakon više od 49 godina radnoga staža otišla u zasluženu mirovinu. Teta Katica, kako smo ju svi od milja zvali, svoj je radni vijek kuharice i spremačice – od prvoga do posljednjega dana – odradila upravo u martinščanskoj školi. Stoga se logičnom nametnula njezina želja da sve zaposlenike škole, bivše i sadašnje, počasti upravo u našoj područnoj školi. U ugodnu ozračju, ispunjenom pričom, smijehom i pjesmom, okupili su se, uza sadašnje djelatnike, gotovo svi oni koji su dio svojega radnog vijeka utkali u povijest te male škole podno Ivanščice. Ravnatelj škole Marijan Posarić u nadahnutu je govoru zahvalio teti Katici na svemu što je u gotovo pola stoljeća učinila za generacije tamošnjih učenika koje je svakodnevno dočekivala i ispraćala na vratima škole. Nakraju joj je zaželio lijepe umirovljeničke dane, poručivši joj usto da su joj vrata škole uvijek otvorena. Kako bi i dalje ostala u dobroj formi, uime svih zaposlenika darovao joj je prekrasan bicikl. Neposredno prije oproštajne svečanosti, na misnome slavlju u čast sv. Martina gospođi je Katici uime župljana darovano golemo srce s likom sveca zaštitnika Martinščine. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Blanka Sviben)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 11. 2017.