Učenici 2.a i 2.b s roditeljima obilježili u školi Dan jabuka

Učenici 2. a i 2.b sa svojim učiteljicama obilježili su nizom aktivnosti Dan jabuka. U školu su donijeli jabuke, sok od jabuka, jabučni ocat te razne kolače i štrudle napravljene od jabuka. Na nastavi su saznali da je jabuka kraljica voća te da je vrlo ljekovita. Zbog svoje ljekovitosti nalazi se u svakom voćnjaku našega kraja. Jabuka se često spominje u narodnim pjesmama kao simbol prijateljstva i ljubavi. Tako su učenici naučili pjevati i plesati dječju folklornu pjesmu Mali bratec Ivo. Roditeljima, koji su stigli na ovu malu svečanost posvećenu jabuci i plodovima zemlje, učenici su izveli priredbu u kojoj je glavna tema bila jabuka. Na kraju su se svi zajedno počastili jabučnim poslasticama koje su donijeli. Klikni na opširnije za osam fotografija. (Vesna Ceboci i Anita Petanjek-Macan)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 10. 2017.