Proslavljeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Osnovna škola Ante Kovačića svečano je proslavila Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Pripremljene su razne vrste kruha i kolača kojima su se učenici počastili. Učenici predmetne nastave dan su obilježili nastupom školskog zbora koji je pjevao prigodne pjesme te prigodnim recitacijama. Svi su učenici razredne nastave imali nastavu poslijepodne te su zajedno obilježili Dane kruha. Program je započeo u 14:30 sati nastupom Folklorne skupine koju vodi Anita Petanjek-Macan. Oni su nam prikazali dječje igre i pjesme Hrvatskog zagorja. Zatim su Mali kreativci, pod vodstvom učiteljice Silvije Adanić, izveli prigodne recitacije te igrokaz Gdje rastu krafnice. Nastupala je i Vjeronačna skupina s prigodnom pjesmom Vijek hvaljen budi. Svečanosti je bio prisutan i župnik Dragutin Cerovečki, koji je blagoslovio kruh i sve plodove zemlje. U fotogaleriju dodano je 76 fotografija. (Zvonka Perhot)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 10. 2017.