Mali knjižničari u Gradskoj knjižnici

Mali knjižničari svake godine posjećuju književne i pjesničke večeri za Dane kajkavske riječi u Gradskoj knjižnici. Ove godine posjetili smo pjesničku večer posvećenu novoj zbirci pjesama pjesnika Ernesta Fišera. Zbirku je pripremao pokojni prof. dr. Joža Skok, poznat u cijeloj Hrvatskoj kao čuvar kajkavske riječi. Prvi dio večeri bio je zato hommage profesoru Skoku. O stvaralačkom opusu  prof. dr. Jože Skoka vrlo nadahnuto govorio je prof. dr. Dragutin Rosandić, sveučilišni profesor u mirovini, koji je svoj radni vijek počeo upravo u zlatarskoj osnovnoj školi. Mali knjižničari iz petih i osmih razreda sa zanimanjem su pratili čitanje poezije i prepričavanje zanimljivih zgoda i događanja od osnivanja manifestacije Dana kajkavske riječi do današnjih dana gdje je prof. Skok dao velik prinos, kao i Ernest Fišer, čiji je veći dio opusa na kajkavskom narječju. Od učenika petih razreda, isticali su se Niko Mrkoci i Lucijano Sambol, a od osmih razreda, Matija Varga, Luka Sviben i Dorijan Hubak, koji su usmjeravali petaše i pomagali im u razumijevanju sadržaja i fotografirali tijekom pjesničke večeri. Književnu je večer prigodnim klavirskim skladbama upotpunio Martin Žučko, do prošle godine učenik naše škole. U fotogaleriju dodane su 22 fotografije. (mr. sc. Tanja Tomica)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 10. 2017.