Već sedmu godinu sudjelujemo u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja

Već sedmu godinu u našoj školi provodi se Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Tema je ove godine "Čitanje ne dolazi u pitanje". Knjige koje se čitaju su Milijunaši Maje Brajko Livaković, Mali ratnik Tihomira Horvata i Pošalji mi poruku Sanje Pilić. Ove godine knjige čitaju Martin Kljak, Vida Srebačić i Bruno Strelar iz 5.a - a budući da se u školskoj knjižnici i ove školske godine nastavlja suradničko učenje učenika različite dobi - i Matija Varga iz 8.b razreda. Čitanje prate učenici iz Fotografske skupine. Podsjetimo se, dosadašnji pobjednici toga kviza na školskoj razini bili su Lorena Mojčec, Lorena Jurec, Dario Lesičar, Lovro Tovernić, Marko Bingula i Lucija Raškaj, koja je prošle godine na završnici u Zagrebu osvojila nagradu. Učenici su već pročitali knjigu Pošalji mi poruku Sanje Pilić, a u sljedeća dva tjedna pročitat će i preostale dvije knjige. Potom slijedi rješavanje kviza online u školskoj knjižnici. Završnica na kojoj će se školski pobjednik boriti za glavnu nagradu je 15. studenoga u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Provođenje projekta u našoj školi međuknjižničnom posudbom omogućili su Knjižnice grada Zagreba, Gradska knjižnica Zlatar, Gradska knjižnica Pregrada i Gradska knjižnica Krapina. (Irena Petrovečki)

Vida Srebačić, Martin Kljak i Bruno Strelar iz 5.a te Matija Varga iz 8.b razreda

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 9. 2017.