Izlet učenika petih razreda na Plitvička jezera

U jutarnjim satima 25. svibnja u 6 sati okupili smo se ispred škole i radosno krenuli na izlet. Vožnja u autobusu bila je jako duga, ali se isplatilo kada smo stigli do Plitvičkih jezera. Čim smo stigli, počeli smo hodati. Vidjeli smo prekrasne slapove, šume i propješačili više od 12 kilometara, a da se pritom nismo umorili. Svi smo bili zadivljeni ljepotama Plitvičkih jezera. Vozili smo se vlakićem kroza šume, brodom po najvećem jezeru Kozjaku i vidjeli najveći slap – Veliki prštavac, koji je viši od stotinu metara. Poslije Plitvičkih jezera otišli smo u restoran na ručak. Tamo nas je dočekala divna posluga i ukusna hrana. Po povratku smo otišli i do ratnog muzeja. Tamo je jako zanimljivo, s mnogo ratnih aviona, tenkova i sličnih stvari. Doma smo se vratili malo prerano, ali to nam nije smetalo jer smo se odlično proveli. U fotogaleriju dodane su 34 fotografije. (Klara Ferišak, 5.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 6. 2017.