Čak 90 posto učenika ima neki hobi

U sklopu niza aktivnosti kojima je u OŠ Ante Kovačića u Zlataru obilježen Dječji tjedan, jedna je aktivnost bila i izlaganje članova Novinarske skupine o temi Svako dijete ima pravo na slobodno vrijeme. Karlo Bogi, Monika Haban, Vilim Kobeščak i Dominik Hleb predstavili su učenicima 8.b razreda istraživanje o tome kojim se sve hobijima bave učenici zlatarske škole. Da je njihovo slobodno vrijeme ispunjeno, govori podatak da devet od deset učenika ima neki hobi. Zanimljivo je bilo vidjeti i kojim se sve hobijima bave učitelji – od podvodnog ronjenja, pečenja kolača do parajedrenja. Pouka je bila da svako dijete ima pravo da se u svoje slobodno vrijeme bavi nekim hobijem, a to mu jamči Konvencija o pravima djeteta OUN, potpisnik koje je i Hrvatska. (Karlo Bogi i Dominik Hleb. 8.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 10. 2016.