Obilježavamo Tjedan Crvenoga križa

Od 8. do 15. svibnja 2016. obilježava se Tjedan Crvenoga križa. Tjedan je počeo obilježavanjem Svjetskog dana Crvenoga križa i Crvenog polumjeseca 8. svibnja. U cijelom svijetu nacionalna društva Crvenoga križa i 97 milijuna volontera, koji na godinu pomažu više od 277 milijuna korisnika, prigodnim događajima svake godine obilježavaju taj datum, u spomen na rođenje utemeljitelja i osnivača Crvenoga križa Henryja Dunanta (1828. – 1910.), kojem je 1901. dodijeljena prva Nobelova nagrada za mir. I naša škola uključila se u obilježavanje Tjedna Crvenoga križa tako što je, kao i mnoge ustanove u brojnim gradovima RH, izvjesila ispred škole zastavu Hrvatskoga Crvenoga križa. (Denis Vincek)

Literatura: http://sisakportal.hr/tjedan-crvenog-kriza-2/?cbg_tz=-120. (09-05.2016.).

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 5. 2016.