Posjet Prirodoslovno-matematičkom fakultetu

U petak, 16. travnja, posjetili smo manifestaciju Otvoreni dani Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu. Na svim odsjecima PMF-a bile su organizirane radionice i predavanja za posjetitelje. Mi smo posjetili dva - Geološki i Matematički odsjek.

Na Geološkom odsjeku sudjelovali smo na radionicama "Napravi svoju geodu" i "Bojanje karbonatnih minerala". Na prvoj radionici sami smo izradili svoju geodu od otopine galice koju smo izlili u ljusku jajeta. Na drugoj radionici određivali smo vrstu karbonatne stijene metodom bojanja. Obojane preparate proučavali smo pod mikroskopom kako bismo saznali više o strukturi stijena. Bili smo na predavanju "Kada su dinosauri šetali Hrvatskom". Nakon toga studenti su nas proveli kroz geološku zbirku različitih fosila, a vidjeli smo i izložbu kristala različitih minerala.

Na Matematičkom odsjeku posjetili smo zabavne radionice i igraonice. Pomoću geometrijskih likova slagali smo različite zadane oblike (tangram), saznali smo ponešto o odnosu umjetnosti i matematike, pomoću hamera s označenim poljima i čačkalicama računali smo broj. Na kraju smo se dobro zabavili i nasmijali uz matematičke trikove s kartama.

Posjet Otvorenim danima PMF-a bio je poučan i zabavan i nadamo se da će učenici naše škole i sljedeće godine posjetiti ovu manifestaciju.

U fotogaleriju dodane su 33 fotografije.

Erin Latin, 7.a
Tamara Ožvald, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 5. 2016.