Dan darovitih učenika

U četvrtak, 31. ožujka, u našoj je školi obilježen Dan darovitih učenika. Pod vodstvom svojim učitelja, kroz različite projekte, radionice, kreativno stvaralaštvo, učenici su pokazali svoje različite talente. U obilježavanju Dana darovitih uključili su se  učenici 1.a razreda radionicom pod naslovom "Pokaži što znaš".

Najuspješnije prikaze možete vidjeti u fotogaleriji. U 3.a razredu ima darovitih u glazbenom području. Troje učenika predstavilo se svirajući jednu od poznatih hrvatskih pjesama na svom instrumentu. Vid Končić svirao je gitaru, Veronika Krsnik flautu i Mihael Požgaj tamburicu. Učenici 4.b koji polaze glazbenu školu pripremili su koncert svojim prijateljima u razredu i predstavili svoje talente. Tako su Klara Ferišak, Hana Petrović, Roko Crčić i Mateo Ivančić svirali skladbe na klaviru, Antonija Pozaić i Paola Gorupec na gitari, a Ema Miličević Hanžek na violini. Za svaki nastup imali su posebnu najavu. Tako su  otkrili još jedan skriveni talent učenika Martina Koralije koji je to odradio izvrsno. Svi su uživali u muziciranju i bilo im je lijepo. Obilježavajući Dan darovitih učenika učenika u 6.a i 6.b razredu naučili su da i služenje može biti dar. Tako su u lokalnoj župnoj crkvi ministranti pokazali kako oni služe kraj oltara te naučili ostale što sve znaju o liturgijskom posuđu i misnom ruhu. Učenici su zajedno zaključili koliko je važna mjihova služba i darovanje samih sebe prilikom liturgije. Daroviti učenici 7.a odvojili su na satu povijesti dio vremena da bi razrednicu i ostale učenike upoznali sa svojim talentima. Dio učenika uključen je u izvannastavne i izvanškolske aktivnosti kao što su odbojkaška, plesna, nogometna, zbor, vatrogasci i ribolovci. Zanimanja su različita te nema učenika koji nije talentiran u nekom području. Zaključak na kraju sata bio je da je te talente i darovitost potrebno kontinuirano razvijati jer se jedino tako mogu vidjeti rezultati i eventualno otkriti neko novo područje interesa. Učiteljica informatike gđa Nina Posarić otkrila je 7.b razredu sve čari internetske stranice Pixton.

Pixton je stranica za izradu stripova. Ima različite mogućnosti koje su oduševile i zabavile sve učenike. Održana je i tematska sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj nas je psihologinja gđa Kataina Biondić izvijestila o promjenama vezanim uz darovite učenike koje donosi nova kurikularna reforma te o održanim proljetnim radionicama. Učiteljica razredne nastave gđa Ana Marija Korpar pripremila nam je prezentaciju pod nazivom "Učenici s drugačijim potrebama". Prezentacija je bila vrlo korisna i poučna jer nam je kolegica na konkretnim primjerima pokazala kako rad s darovitima izgleda u praksi.

U fotogaleriju dodano je deset fotografija.

Ivana Junković, mag. prim. educ.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 4. 2016.