Održana edukativna predavanja u sklopu Zdravstvenog odgoja za prve i treće razrede

Naši najmlađi učenici prvih razreda sudjelovali su 26. veljače u eudukativnom predavanju o higijeni zubi. Predavanje na temu oralne higijene održala je medicinska sestra gđa Dragica Kurečić koja je učenicima objasnila zašto njihovi mliječni zubići ispadaju i koliko ih imaju, koja hrana najviše pogoduje nastanku karijesa te kako će na pravilan način prati svoje zube. Svrha ovakvih predavanja je osvijestiti najmlađe o važnosti održavanja oralne higijene te ukazati na činjenicu da odlazak stomatologu može biti zabavan i bezbolan.

Istoga dana učenici trećih razreda sudjelovali su u edukativnom predavanju na temu „Skrivene kalorije“. Predavanje je održano u sklopu Nastavnog plana i programa Zdravstvenog odgoja, modul „živjeti zdravo“. Učenici su naučili da se prehrambene navike formiraju još u najranijoj dobi te da je za naš organizam važna uravnotežena i pravila prehrana. „Skrivene kalorije“ naziv je za šećere koji se nalaze u industrijskoj prehrani, a njihova nekontrolirana konzumacija uzrokuje pretilost i povećava rizik oboljenja različitih bolesti. Naglašeno je kako je važno čitati deklaracije na proizvodima kako bi bili svjesni što unosimo u svoj organizam i tako spriječili unos neželjenih kalorija.

Oba održana predavanja važna su u cjeloživotnom učenju i stjecanju znanja o očuvanju zdravlja našeg organizma.

objavio: Maja Pepelko   datum: 3. 3. 2016.