Susret s učenicom Medicinske škole

Učenici 2. i 4. razreda PŠ Donje Batine u veljači, satove Prirode i društva posvetili su čovjeku - ljudskom tijelu u cjelini. Naša bivša učenica Patricija Škreb, a danas uspješna učenica Medicinske škole u Bedekovčini, došla nam je prenijeti neka svoja znanja i iskustva o ljudskom tijelu i čuvanju zdravlja. Susretu su se pridružili učenici prvog i trećeg razreda.

Posebno nam je bilo zanimljivo čuti kako uspješno zaustaviti krvarenje, izmjeriti puls, kako se čuvati prehlade, gripe itd.. Najvažnije je da se redovito i raznoliko hranimo i odmaramo. Tako će se naše tijelo uz osobnu higijenu i njegu tijela pravilno razvijati, rasti te lakše prebroditi vrijeme u kojem se događaju promjene u tijelu dječaka i djevojčica – pubertet.

Na kraju susreta učenica Natalija Pavić zahvalila je Patriciji i zaželila uspješno školovanje i skoro viđenje u nekoj od zdravstvenih ustanova. Patricija je uzvratila zahvalom učenicima i učiteljici Đurđi što smo je pozvali te nam zaželjela uspješan rad u drugom polugodištu.

Iva Škreb i Natalija Pavić, učenice 4. razreda

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 2. 2016.