Gostujuća predstava "Dječak koji je govorio Bogu"

U srijedu, 20. 1. 2016. u našoj Školi je izvedena gostujuća predstava pod nazivom Dječak koji je govorio Bogu.

U studenome 2005., Ujedinjeni narodi su na svojoj generalnoj skupštini donijeli odluku da se 27. siječnja proglasi Međunarodnim danom sjećanja u čast žrtvama holokausta. Tom prilikom donijeta je i odluka da se potiču zemlje članice da razrade obrazovne programe koji će prenositi znanje o tragediji holokausta budućim pokoljenjima.

Povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta učenici 6., 7. i 8. razreda pogledali su uprizorenje monodrame prema istoimenoj knjizi, autora i redatelja Damira Mađarića i glumca Gorana Košija. Cijela priča monodrame govori o putu židovskog dječaka Emanuela kroz strahote rata i holokausta. Put od logora  Danica do Auschwitza gdje nestaje. Monodrama dječaka Emanuela je potresna priča sa snažnom porukom o tome što se više nikada ne bi smjelo ponoviti u ljudskoj povijesti – potpuno istrebljenje ljudi zbog toga što pripadaju različitoj vjerskoj, rasnoj, političkoj, etničkoj ili nekoj drugoj skupini.

Sudjelujući na ovoj predstavi učenici naše Škole imali su priliku sudjelovati u aktivnom procesu učenja u okviru Nastavnog plana i Školskog kurikuluma o povijesnom razdoblju i događajima od 1933. do 1945. godine.

objavio: Maja Pepelko   datum: 21. 1. 2016.