Božićna priredba u PŠ Martinščina

U radosnom božićnom raspoloženju i ove su godine učenici PŠ Martinšćina izveli prigodan program povodom nadolazećih blagdana i praznika.

Pod vodstvom svojih učiteljica Valentine Lebić-Naumovski i Ljiljane Mutak uvježbali su literarno-scenski prikaz u dva dijela. U prvome dijelu programa izveli su zanimljivu priču o traženju zime. Budući da svi očekujemo Božić u bijelome, a temperature za ovo doba godine u našim krajevima su iznad prosječno visoke, učenici su na veoma zanimljiv način prikazali kako priroda vapi i željno očekuje meke zimske pahulje i zahladnjenje.

U drugome dijelu svi učenici recitacijom su izrekli svoje želje i čestitke za najrašireniji kršćanski blagdan Božić. Riječ Božić znači mali Bog, dijete Isus, Bog koji dolazi, koji se rađa među nama ljudima, ovdje na zemlji. Također, riječ Božić znači i blagi Bog, dobri Bog, bliski Bog – Bog pristupačan i dostupan svakome čovjeku. U tom duhu i naši su učenici zaželjeli da bliskost i toplina bude prisutna među svima nama.

Naše veselo druženje nastavilo se i nakon prigodnog programa. Svi učenici, zajedno sa svojim roditeljima, braćom, rodbinom i učiteljicama, sudjelovali su u prigodnom domjenku. (Maja Pepelko, prof. soc. i cro.)

objavio: Nina Posarić   datum: 6. 1. 2016.