Održana božićna priredba u matičnoj školi u Zlataru

Božić je zasigurno jedan od najljepših blagdana u godini. Uvijek se iznova prisjećamo istinskog razloga za slavlje. Vrijeme kao da nakratko stane. Želimo biti okruženi ljudima koje volimo i zajedno podijeliti radost u proslavljanju Kristovog rođendana.

U utorak, 22. prosinca u našoj se školi održala završna božićna priredba gdje su nas učenici, kroz pjesmu, ples, recitacije i igrokaze podsjetili na istinske vrijednosti Božića. Uz brojne roditelje i učenike naše škole, na priredbi su, uz našu ravnateljicu, gđu Rajnu Borovčak, prisustvovale stručne suradnice, administrativno osoblje, svi učitelji te dragi gost, pročelnik grada Zlatara gosp  Mladen Krušelj.

Program je otvorio zbor pod mentorstvom gđe Josipe Hopek. Uživali smo u izvedbama pjesama Veselje ti navješćujem, Šesteri, Zimsko jutro i Svim na zemlji.

Članice dramske skupine pod vodstvom učiteljice gđe Brankice Matijašec izvele su recitacije Krizban i Čestitanje.

Predivan recital Božićna čarolija izveli su nam mali kreativci pod vodstvom gđe Silvije Adanić.

U djetinjstvo nas je vratila Folklorna skupina uz pratnju tamburaške skupinepredstavljanjem dječjih igara, pjesama i plesova Hrvatskoga zagorja, Ringe, ringe, raja. Folkloraše je uvježbala gđa Anita Petanjek-Macan.

Dramska skupina predmetne nastave pod vodstvom gđe Brankice Matijašec pripremila je igrokaz Božićna priča.

Sve nas je rasplesala plesna skupina koja je pod vodstvom gđe Anite Juračić-Perhoč pripremila koreografiju na pjesmu All I Want For Christmas is you.

Tamburašku skupinu koja nas je posebno razveselila izvedbom Zvočića i Polkeuvježbao je gdin Robert Mihovilić.

Kroz cijeli program vodile su nas Lucija Katić i Helena Hoić koje su na kraju u ime ravnateljice svoj djeci, roditeljima i djelatnicima zaželjele svako dobro za Božić i u novoj godini.

(Ivana Junković, mag. prim. educ.)

objavio: Nina Posarić   datum: 24. 12. 2015.