Živim život bez nasilja

Preventivni projekt Živim život bez nasilja je projekt Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta koji se provodi u suradnji s organizacijama civilnog društva, a usmjeren je na sprječavanje nasilja prema ženama, nasilja u obitelji, nasilja među mladima te izgradnji kulture nenasilja i tolerancije.

U 2013. godini i naša se škola uključila u ovaj hvalevrijedan projekt te smo na županijskoj razini pobijedili u trećoj etapi projekta s fotografijom Učini nešto-ne budi promatrač koju je snimila naša učenica Mihaela Sambolek iz tadašnjeg 7.a razreda.

U srijedu 25.11. u Zaboku smo nazočili,  u pratnji voditeljice Školskog preventivnog programa u našoj školi,  pedagoginje gospođe Vlatke Prpić, svečanoj promociji igrano-dokumentarnog filma Živim život bez nasilja. Film predstavlja proživljena iskustva svih uključenih u istoimeni projekt na području cijele Hrvatske te prikazuje prikupljena i prenesena znanja provoditelja i učenika. Bili smo izuzetno ponosni što je u nekoliko kadrova filma prezentirana i naša škola te smo na taj način postali dio poziva cjelokupnoj javnosti na odabir pozitivnih životnih vrijednosti, jačanju nediskriminacije, nenasilja i tolerancije.

Odlazak u Zabok i prisustvovanje ovoj lijepoj manifestaciji bio je ujedno i prigoda da obilježimo Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama (25.studeni). Svima nazočnima obratila se i dožupanica KZŽ gospođa Jasna Petek, a svoju zahvalu našoj školi i gradu Zlataru na organizaciji i pomoći u provedbi projekta uputile su koordinatorice projekta u KZŽ gospođa Ljubica Gorički i gospođa Andreja Jurić. (Vlatka Prpić, prof.)

objavio: Nina Posarić   datum: 30. 11. 2015.