Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti u 3. b

Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti (15.11.-15.12.) svake se godine u našoj školi provodi u sklopu    Školskog preventivnog programa s ciljem upozoravanja učenika na opasnosti zlouporabe svih oblika sredstava  ovisnosti, te promoviranja zdravih stilova života.
U našem razredu  obradili smo  temu vezanu uz promociju zdravog načina života.

Radom u skupinama izradili smo  prigodne plakate, kroz razgovor  i raspravu  osvijestili smo  potrebu razvijanja i usvajanja zdravih životnih vještina sa naglaskom na zdravoj prehrani, osobnoj higijeni, redovitoj tjelovježbi, pozitivnim emocijama i rješavanju problema na prihvatljiv način. Sat smo završili izradom bedževa kojima želimo ukazati na potrebu izbora zdravih ponašanja koja utječu na zdravlje. Zaključili smo da odgovornim odnosom prema vlastitom zdravlju možemo pridonijeti zdravom društvenom životu.
                                                          Ramona Balun i Niko Mrkoci, 3.b

objavio: Nina Posarić   datum: 29. 11. 2015.