Renesansa u Gradskoj knjižnici

Dana 28. listopada učenici izvannastavnih skupina Odgoj za demokratsko građanstvo i Mali povjesničari sudjelovali su u Gradskoj knjižnici Zlatar na predavanju i prezentaciji pod nazivom Renesansa u našoj knjižnici.

Posjetiteljima se predstavila Kontea, plesna skupina povijesnih plesova iz Konjščine. Plesna skupina je izvela nekoliko renesansnih dvorskih plesova. Koreografiju za plesove osmislila je gospođa Vlasta Rittig, baletna umjetnica i koreografkinja. Gospođa Rittig također je održala kratko predavanje o povijesnom razvoju dvorskih i narodnih plesova u razdoblju renesanse. Učenicima se najviše svidjela jedna od omiljenih i popularnih plesnih formi tadašnjih renesansnih plesova - „contredanse“. (Kristina Fruk)

objavio: Nina Posarić   datum: 19. 11. 2015.