U našoj školi obilježeni Dani kruha

Danas su u Osnovnoj školi Ante Kovačića vrlo svečano proslavljeni Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Roditelji su pripremili obilje domaćih poslastica, počam od kruha, peciva pa sve do različitih vrsta kolača. Uloženo je tu mnogo truda i ljubavi. Učenici predmetne nastave okupili su se tijekom velikog odmora u školskom predvorju. Nakon pozdrava ravnateljice gđe Rajne Borovčak, školski zbor otpjevao je dvije prigodne pjesme, a učenice dramske skupine Iva Mikulec, Dora Martinuš, Lana Orsag, Arijana Kreš, Klaudija Hubak, Dorotea Rožić, Dorotea Bituh, Magdalena Krsnik i Jana Kudelić odrecitirale su nekoliko pjesmica o temi kruh. Vjeroučiteljica gđa Anita Martinić blagoslovila je kruh i sve one koji ga blaguju, a potom su se učenici počastili kruhom i kolačima koje su pripremili njihovi roditelji. Blagoslovu su bili nazočni i gradonačelnik gosp. Stanko Majdak te gradski djelatnici gosp. Mladen Krušelj i gosp. Vedran Vukobrat. U fotogaleriju dodano je 15 fotografija. (Marko Stažnik, 8.b; Marko Bingula, 8.c)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 10. 2015.