Učenici naše škole pobjednici Festivala dječje kajkavske popevke

U nedjelju, 27. rujna, u sportskoj dvorani naše škole održan je 44. Festival dječje kajkavske popevke. Uime pokrovitelja, Hrvatskoga sabora, Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, mlade pjevače, njihove mentore i predstavnike škola, kao i brojne posjetitelje u dvorani zlatarske osnovne škole, pozdravila je saborska zastupnica gđa Dunja Špoljar.

U pratnji Tamburaškog orkestra HRT-a, uz ravnanje maestra Siniše Leopolda, izvedene su 22 skladbe, koje su uglazbili učenici sa svojim mentorima na stihove pjesama s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesama.

Najboljom skladbom ovogodišnjeg Festivala stručni je žiri proglasio pjesmu Zavičajna zemla, koju su uglazbili učenici OŠ Ante Kovačića iz Zlatara uz vodstvo prof. glazbene kulture gđe Josipe Hopek.  Pjesmu su besprijekorno izveli učenici sedmih razreda Ana Varga, Dora Martinuš i Martin Žučko. Čestitamo našim mladim pjevačima i njihovoj mentorici! (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 29. 9. 2015.