Cvrgudani na Pozdravu kaju

Dječji foklorni ansambl s folklornim i tamburaškim probama počeo je prije početka nove školske godine, već 20. kolovoza. Marljivo su se pripremali za nadolazeće nastupe.

Prvi nastup bio je 6. rujna na svečanom otvorenju Tjedna kajkavske kulture na dječjoj folklornoj manifestaciji Pozdrav kaju, koja se ove godine održala u festivalskoj dvorani Otvorenog učilišta. Cvrgudani redovito od 2009. sudjeluju na ovom kulturnom događanju za kajkavski kraj te su i ove godine svojim iskrenim i razigranim nastupom oduševili publiku.

Mali folkloraši predstavili su se koreografijom dječjih igara, plesova i pjesama Hrvatskog zagorja gđe Anite Petanjek-Macan Hopa, cupa, sim pak tam, a pratio ih je školski tamburaški orkestar pod stručnim vodstvom gosp. Roberta Mihovilića.

Dječji folklorni ansambl Cvrgudan nastupit će 25. rujna u 18 sati na Trgu slobode u Zlataru na Danima kajkavskih riječi te 26. rujna u 10 sati na 2. izložbenom sajmu OPG-a u Bedekovčini, što ga organizira Manjinska udruga Terem u suradnji s općinskim Povjerenstvom za ravnopravnost spolova.

Dođite i pogledajte nas!

Ela Vidović Popek, 4.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 9. 2015.