Poziv za podnošenje prijava za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama u odgojno-obrazovnim ustanovama

Krapinsko-zagorska županija je 14. kolovoza 2015. predala prijavu projekta Baltazar2 na javni poziv Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta "Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama" za šk. god. 2015./16.

Ukupno prijavljeni broj pomoćnika je 83 na 121 učenika s teškoćama u 26 osnovnih i šest srednjih škola u Krapinsko-zagorskoj županiji; dakle, prijavljena je potreba za 14 pomoćnika u nastavi više nego što je prošle godine bilo financirano kroz Europski socijalni fond (51) i sredstvima KZŽ-a (18).

Prvi rezultati o stanju prijave, tj. informacija nakon administrativne provjere, trebali bi biti poznati 9. rujna 2015., sukladno navedenim rokovima iz Uputa za prijavitelje MZOS-a.

Upravo zbog kašnjenja s raspisivanjem ovogodišnjeg natječaja od strane MZOS-a, Županija kasnije kreće i s provedbenim aktivnostima za Baltazar2 za šk. god. 2015./16.

Ovim putem Županija najavljuje da će Javni poziv za podnošenje prijava za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama u odgojno-obrazovnim ustanovama – partnerima u projektu Baltazar2 - biti objavljen na mrežnoj stranici Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje u ponedjeljak, 24. kolovoza, a bit će otvoren osam dana od dana objave.

Broj traženih osoba iz poziva je 83; popis osnovnih i srednjih škola s rasporedom traženih pomoćnika u nastavi je također sastavni dio poziva. Kandidati podnose pisane prijave sa svim traženim prilozima na adresu Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje - Područni ured Krapina. Važno je istaknuti da će Hrvatski zavod za zapošljavanje - Područni ured Krapina za svaku školu pojedinačno (njih 32) izraditi prijavu potrebe za pomoćnikom s tekstom iz toga Javnog poziva i sukladno broju traženih osoba te će ona biti vidljiva na mrežnoj stranici HZZ-a PU Krapina.

Kao i prošle godine, Povjerenstvo za odabir kandidata dostavit će nakon postupka selekcije svim školama prijedlog osoba za pomoćnike u nastavi. Sukladno zakonski propisanoj proceduri, škole taj prijedlog zatim potvrđuju na sastanku školskog odbora. Predviđeno je da odabrani pomoćnici u nastavi za učenike s teškoćama s radom počnu 5. listopada 2015., a prethodno će sklopiti ugovor o radu s određenom školom.

Za dodatna pitanja Krapinsko-zagorska županija stoji na raspolaganju putem telefona: 049/329-113 ili 049/373-161 (Zagorska razvojna agencija).

Denis Vincek
Izvor: Silivija Malogorski/ZARA

Priloženi dokumenti:
javni_poziv_Baltazar2_potpisano.PDF (392.27 KB)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 8. 2015.