Drugi razredi posjetili Klanjec i Kumrovec

U srijedu. 27. svibnja, učenici 2.a i 2.b krenuli su vedrog i veselog raspoloženja na izlet po našem lijepom zavičaju. Prvo odredište bila je Galerija Antuna Augustinčića u Klanjcu. Uz vrlo zanimljiva vodiča upoznali smo vrijedna umjetnička djela.

Razgledali smo i franjevačku crkvu sagrađenu prije 400 godina. Zatim smo u dolini Zelenjak zapjevali Lijepu našu i uživali u ljepoti krajolika. Nakon ručka u restoranu Zelenjak i igre u parku krenuli smo puni emocija u Etno selo Kumrovec. Saznali smo o načinu života naših predaka i upoznali zanimanja kojih u našem zavičaju danas ima vrlo malo, a to su kovač, tkalac, kolar, izrađivač drvenih igračaka. Sudjelovali smo u radionici izrade predmeta od gline. Uz pjesmu i prepričavanje doživljaja vratili smo se pred našu školu u 18.30 sati.

U fotogaleriju dodano je 15 fotografija.

Amalija Latin 2.a
Lea Dumbović 2.b
fotografije uredio Lovro Tovernić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 6. 2015.